יתרונות של קורס ערבית מדוברת למי שאינו דובר את השפה

בישראל יש שתי שפות רשמיות עברית וערבית. בעוד רוב אזרחי מדינת ישראל דוברים עברית שפת אם ומדברים עברית מדוברת אזרחים רבים לא יודעים לדבר ערבית באופן שוטף. קורס ערבית מדוברת יכול לאפשר למי שאינו דובר ערבית שפת אם ללמוד את השפה ולדעת איך לשלוט בה. הלימודים עצמם מעניינים מאוד והם יכולים לאפשר לנו לשלוט בשפה וללמוד את התרבות הערבית המקומית. הלימודים מעניינים מאוד ומאפשרים הצצה לתרבות אחרת. לימודי שפה יכולים לפתח מאוד את היכולות השונות שלנו והם מאפשרים לנו לפתח את המשלב הלשוני שלנו ואת העולם התרבותי שלי. הלימודים מתקיימים לפי דרגות קושי ולפי רמת השליטה בשפה. יש רמת מתחילים ויש רמת מתקדמים ורמת דוברי שפה. במחלקה ללימודי החוץ של מכללת תל חי מקיימים קורסים של ערבית ברמה גבוהה מאוד.
במאמר זה נקבל מהם מספר טיפים בנושא.

קורס ערבית מדוברת והשתלבות בכוחות הביטחון

סיום מוצלח של קורס ערבית מדוברת יכול לאפשר לנו להשתלב באחד מכוחות הביטחון של ישראל בהם יש צורך רב בדוברי ערבית מדוברת. השתלבות בכוחות הביטחון יכולים לאפשר לנו ליהנות מקריירה מצליחה מאוד. הקורס עצמו מאתגר אבל הוא יכול לאפשר לנו ללמוד לדבר ערבית באופן שוטף. ערבית היא שפה עשירה מאוד ויפה וללמוד איך לדבר ולכתוב ולקרוא בערבית יכול לפתוח אותנו לתרבות חדשה ולגרום לנו ללמוד אודות עולמות חדשים שרחוקים מאוד מהעולם בו אנחנו חיים. הלימודים עצמם אורכים מספר חודשים והם יכולים לקחת גם מספר שנים אם אנחנו רוצים להשקיע בהם הרבה.

קורס ערבית מדוברת – מה לומדים בנושאי הקורס?

קורס ערבית מדוברת הוא קורס בו לומדים איך לדבר בערבית מדוברת להבדיל מערבית ספרותית. ערבית ספרותית היא הערבית שבה כתוב למשל הקוראן והיא הערבית שלומדים בבתי הספר היהודיים בארץ. הערבית המדוברת שונה מהערבית הספרותית ולכן גם מי שיודע ערבית ספרותית לא ידע בהכרח איך לדבר בשפה באופן שוטף כאשר הוא נמצא ברחוב. בקורס עצמו אפשר ללמוד את כל רזי השפה ולאחר מכן להתקדם בלימודי המשך מתקדמים של השפה. הלימודים עצמם מעניינים מאוד והם יכולים לאפשר לנו להתחבר יותר לתרבות הערבית העשירה שיש בארץ.לפרטים נוספים על הקורס היכנסו לאתר של המחלקה ללימודי החוץ של מכללת תל חי בכתובת – http://hutz.telhai.ac.il/arabic-course/