לימודי תואר ראשון בישראל

עבור צעירים רבים בעולם נחשבים לימודי תואר ראשון בישראל (BA Programs in Israel in English)  לחלום. חלום שהם רוצים מאוד להגשים. ואכן, רבים הם הסטודנטים אשר אכן מגיעים אל שעריה של האוניברסיטה. הם נהנים מלימודים גבוהים, באווירה המתאימה לגמרי עבורם. אך זאת, רק אם הם היטיבו לבחור את האוניברסיטה הנכונה והמתאימה עבורם באופן הכי מדויק.

מרחוק זה יותר נוצץ…

יש סטודנטים אשר מגיעים לארץ והם די מתאכזבים. הם מגלים כי החברה הישראלית היא חברה שונה לגמרי מהמנטליות ממנה הם הגיעו. הם מתקשים להתרגל לקצב הישראלי, לדיבור המהיר וכמובן גם לשפה העברית.

הם מוצאים את עצמם מתמודדים עם פרוצדורה מורכבת וסבוכה, עם בירוקרטיה שאינה נגמרת והררי מסמכים שהם לא באמת מבינים מה הם ולמי או למה הם מיועדים. מדובר בהחלט בקשיים בלתי מבוטלים.

אך אנחנו חייבים להגיד לכם כי כל הסטודנטים המגיעים למקום כזה בו הם מגלים כי מרחוק זה היה נראה הרבה יותר מוצלח, מגיעים אל מכללות או אוניברסיטאות שאלו לא ממש מתאימים לסטודנט העולה. אין שם את מדיניות הקליטה, אין להם את ההבנה כי כאשר מגיע אליהם תלמיד ממקום שונה וזר, הוא זקוק בראש ובראשונה לחיבוק ולסיוע בקליטה. מהמקומות הללו אנחנו מגלים כי סטודנטים רבים נושרים בדרך ולא מתקדמים לשום מקום.

אוניברסיטה עם הפנים לעולים

אוניברסיטת בר אילן היא אוניברסיטה שחרטה על דגלה את השירות לעולה. כל סטודנט המגיע ממדינה זרה נהנה מלווי אישי וצמוד על מנת שלא יהיה עליו להתנהל עם הניירת ועם כל מה שהבירוקרטיה הישראלית מייצרת עבורו.

אנשי מקצוע עומדים הכן בדיוק לצורך כך. הם פותרים עבור הסטודנט את הבעיות השונות, הם מסייעים לו להתנהל בצורה נכונה וחכמה ולקצר את ההליכים.

מלבד זאת, נהנים הסטודנטים בני חוץ לארץ, מפעילויות מיוחדות עבורם אשר כולם נועדו לשלב אותם בחברה הישראלית ולמנוע מהם להתכנס בבועה משל עצמם. התוצאה היא, סטודנטים המצליחים להשתלב במהירות רבה בתוך החברה, מכירים את שפתה, מתרועעים עם אזרחיה ובאופן כללי מסוגלים להתחיל ללמוד היטב ואף לקצור הצלחות.