מצבר פריקה עמוקה – מה היתרונות של מצבר זה

מצבר פריקה עמוקה – מה היתרונות של מצבר זה

כפי שאנחנו יודעים, עולם המצברים מחולק לקטגוריות וקבוצות שונות, בכל אחת מהן אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של דוגמאות, מוצרים ופריטים שניתן לרכוש ולהשתמש בהם לצרכים שונים. אחד מסוגי המצברים הפופולאריים והאיכותיים ביותר הוא מצבר פריקה.

מצבר פריקה עמוקה מאפשר לנו ליהנות מאנרגיה זמינה בכל עת, באופן מידי, נוח וזול. זהו מצבר שיכול לשמש אותנו לצורך שימוש במכונות ומכשירים שונים, הוא פועל בצורה מאוד פשוטה ונוחה, וכן קל מאוד לתפעל ולתחזק אותו. זהו מצבר שפועל על חומרים כגון מים, ג'ל ו-AGM. כל המצברים מכילים מרכיבים דומים ופועלים על פי טכנולוגיות ייחודיות, של השריית מחלצות פיברגלס או על ידי נוזל סמיך שנוצר כתוצאה מתוספת סיליקה. צריך לומר להבדיל ממצברים אחרים, הרי שמדובר כאן במצבר אטום שלא דורש טיפול ייחודי.

מצברי פריקה עמוקה מתאימים כאמור למגוון רחב של מכשירים וכלים. כך למשל, נהוג להשתמש בו לצורך מערכות כמו מלגזות, קולנועיות, רכבים חשמליים, מערכות תקשורת, מערכות סולריות, וכן לכלי רכב ימיים כמו סירות ויאכטות. המשותף לכל המכשירים והכלים הנ"ל זה, שבכל המקרים מדובר על מכשירים שדורשים הספק חשמלי מאוד חזק ומשמעותי, הם דורשים כוח חשמלי מסוים, על מנת שיהיה ניתן להשתמש בהם באופן שוטף, ללא דחיות או עיכובים.

לפני שנציג את היתרונות של מצבר פריקה עמוקה, חשוב להבהיר, זה לא יהיה נכון רק להסתכל על היתרונות של המצבר או על אופי השימוש בו. אנחנו צריכים גם להתייחס לשאלה, היכן לרכוש אותו. באופן טבעי, אנחנו יכולים למצוא לא מעט מקומות בהם ניתן לרכוש את המצבר. זה לא מבטיח בהכרח שבכל מקום זה יהיה נכון לעשות את זה. עלינו לרכוש מצברים באופן כללי ובפרט מצברי פריקה, אך ורק במקומות מסודרים, מקומות שמתמחים בכך, מקומות שיכולים לספק לנו מוצר איכותי עם אחריות, שירות ברמה גבוהה, כולל התקנה במידת הצורך. לכן חשוב שאנחנו נבדוק אצל מי אנחנו קונים את המצבר ומה הוא מספק מלבד המוצר עצמו.

מה היתרונות של מצבר פריקה

היתרונות של מצברי פריקה מתחלקים למספר נקודות. מן הסתם, הם באים לידי ביטוי במידה ומדובר במצבר איכותי, חדש ומקורי. זה עוד נקודה שחשוב להתייחס אליה, שכן בלא מעט מקומות יציעו לנו מצבר ממוחזר או מצבר לא מקורי, במקרים כאלה אנחנו נאבד את היתרונות שיש בו.

ראשית, היתרון הבולט הוא שבניגוד למצברים אחרים, הוא פורק חלק משמעותי מהתכולה שלו כבר בפעם ראשונה ולא גורם נזק למכשיר בו הוא נמצא. זאת בניגוד למצברים אחרים שלא יכולים לפרוק הכל ועלולים לגרום בכך נזק למכשיר או לכלי בו הם מורכבים.

שנית, יתרון אחר של מצבר פריקה היא הטעינה המהירה שלו. מדובר על מצבר שנטען מהר מאוד ואין צורך לבזבז זמן בהמתנה לכך, מה עוד שהוא גם פועל לאורך זמן ממושך יותר. מה שכמובן יוצר חסכון עבור כל מי שמשתמש בו באופן תדיר.

שלישית, כפי שציינו, מצברים מסוג זה הם אטומים וכן הם יבשים ואינם פולטים כזים. זה אומר, שמדובר במצבר הרבה יותר בטוח וכן הרבה יותר ידידותי לסביבה. הם דורשים תחזוקה נמוכה יותר יחס למצברים אחרים. מה שכמובן חוסך לא מעט זמן ולא מעט כסף.

ארבע, עוד יתרון גדול של מצברי פריקה עמוקה, מדובר במצבר שיכול לעבוד במשך מספר שנים ולספק צריכת חשמל מאוד גדול ומשמעותית מבלי שנצטרך להחליף אותו במצבר חדש.