לימודי עיצוב פנים

עיצוב פנים הינו בין התחומים המרתקים והמעניינים ביותר אשר קיימים בעולם העיצוב והאסתטיקה בכלל. למרות ואולי דווקא בזכות ההתפתחויות הרבות בתחום הנדל"ן והבינוי, אנו עדים למגוון עצום של אפשרויות עיצוב פנים בסוגים שונים של חללים. עולם עיצוב הפנים משתנה ומתהווה שוב ושוב, עם כל התפתחות חיצונית מחדש.

לימודי עיצוב פנים מועברים במסגרות שונות ומגוונות כך שניתן לבחור את מסגרת הלימודים המתאימה ביותר לאורח החיים ולציפיות מהלימודים. המגוון הרחב של אופציות הלימוד השונות מעניק לכל אדם את ההזדמנות לבחון את הדרך הטובה ביותר עבורו. בבחירת מוסד לימודים, חשוב להתעכב על פרמטרים שונים במטרה לקבל את ההחלטה המושכלת ביותר.

לימודי עיצוב פנים מועברים כיום במסגרות של לימודי בוקר במסגרת תלת שנתית, אשר בסופם מקבלים הבוגרים תעודת תואר ראשון בעיצוב פנים וכן לימודי ערב, המועברים בסוף היום, למספר שעות ולא במשך כל ימי השבוע. המסיימים את הלימודים במסלול זה מקבלים תעודה. כמו כן, ניתן למצוא מגוון רחב של מסלולים נוספים ללימודי עיצוב פנים המעניקים סוגים שונים של תעודות כמו לימודי עיצוב פנים באמצעות האינטרנט, לימודי עיצוב פנים להעשרה ולבעלי תעודות ועוד.

תכניות הלימודים

במשך הלימודים הסטודנטים מתנסים בתחומים כגון עיצוב ריהוט, עיצוב חללי פנים מסוגים שונים כמו עיצוב חללים תעשייתיים, עיצוב חללים חיצוניים, מבנים ובנייני משרדים. שיעורים אחרים במשך הלימודים עוסקים בהתמודדות עם דילמות מהעולם האמיתי, התנסות ברישום ובאיור, שרטוט, הדמיות מחשב ועוד.

כל אחד ממוסדות הלימודים המעבירים את תכניות הלימוד של עיצוב פנים ממדל את מבנה הלימוד באופן ייחודי ועל פי החלטות הצוות החינוכי במוסד. מסיבות אלו חשוב לבחון את הפערים הקיימים בין מוסדות הלימוד השונים, להבין טוב יותר את היתרונות ואת החסרונות של כל אחד ממוסדות הלימוד, להתמקד בגורמים החשובים לכם ביותר כגון: שעות הלימוד, ותק המורים, מידת ההתנסות המעשית בזמן הלימודים ועוד.

כדי לקבל את הרושם המעשי לגבי מוסד הלימודים בו אתם מתעתדים ללמוד עיצוב פנים, רצוי להתרשם באמצעות הגעה ליום הפתוח, תשאול בוגרים והתרשמות מההתפתחות של הבוגרים בתום הלימודים.