צום מיצים – מה זה בדיוק

לא פעם אנחנו יכולים לשמוע בחדשות או לקרוא באתרי אינטרנט שונים על מה שמכונה "צום מיצים". על פניו אפשר לחשוב שזה דבר שרק אנשים שמתמודדים עם בעיות משקל יחליטו לעשות אותו על מנת לרדת במשקל, אך זה לא מדויק.

צום שכזה הפך להיות בשנים האחרונות מאוד פופולארי, מתוך תפיסה שהגוף שלנו צורך הרבה מאוד מרכיבים וחומרים שאינם בהכרח עושים לו טוב, ועל כן, הוא צריך להתנקות מהם. אחת הדרכים לעשות את זה, היא בעזרת שימוש במיצים טבעיים, מיצים שאינם מכילים מרכיבים שעלולים לגרום לו נזק בריאותי, פנימי או מרכיבים שעלולים להכיל דברים שהגוף לא אמור לקבל.

אנחנו יכולים למצוא לא מעט אנשים שבוחרים להשתמש בצום שכזה, בין היתר, בשביל לאפשר לעצמם להתנקות ולא לאכול אוכל פיזי במשך תקופות ארוכות. מאחר והם צריכים לצרוך מזון מסוים, הרי שהדרך לעשות זאת היא באמצעות מיצים טבעיים שמכילים ויטמינים, מינראלים ומרכיבים אחרים שנחשבים טובים לגוף.

איך מתבצע הצום

חשוב לזכור שני דברים לפני שמתחילים בצום. ראשית, אפשר לעשות אותו רק אחרי שמתייעצים עם אנשי מקצוע ומקבלים בהם הדרכה וכן מתבצעות בדיקות גופניות שמלמדות שאכן זה יכול לעזור לגוף ולא לפגוע בו. אנשים שמתמודדים עם מחלות מסוימות, לא יוכלו לעשות את הצום מאחר וזה יכול לגרום להם נזק. לעומת זאת ישנם אנשים שמתמודדים עם מחלות מסוימות, שצום כזה יכול לעשות להם טוב.

שנית, חשוב לזכור שאת הצום יש לבצע באופן הדרגתי ולא לעבור ישר ממזון מוצק לצריכת מיצים בלבד.

הצום כשלעצמו מתבצע באופן הבא, פשוט במקום ארוחות עם מזון מוצק, צורכים מיצים טבעיים, מיצים שכוללים פירות וירקות שונים. רצוי מאוד לבחון את הסיבים והמרכיבים השונים שכל מיץ ומיץ מכיל, מה בדיוק הוא מספק לנו וכיצד הוא יכול לעזור לנו.

נקודה נוספת שחשוב לזכור, בזמן שצורכים את המיצים ייתכנו שינויים מסוימים מבחינה פיזיולוגית ומבחינות אחרות, חשוב לשים לב אליהם ולהיות מודעים לכל שינוי שאנחנו חווים על מנת שנדע כיצד להתמודד איתם.