קורס nlp – כיצד בוחרים היכן ללמוד

בשנים האחרונות, למעשה בעשרים-שלושים שנה אחרונות, יותר ויותר אנשים בוחרים ללמוד NLP או כפי שהוא מוכר בעברית, שפת תכנות עצבית או ניתוב לשוני פיזיולוגי. אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של בתי ספר ומכללות בהן ניתן ללמוד קורסים בתחום זה, אשר מושכים אליהם בין היתר מטפלים מעולמות תוכן שונים, אנשי עסקים, מנהלים, יועצים ועוד שורה ארוכה של אנשים שמגיעים מתחומים שונים ומבקשים ללמוד את התחום, בין אם זה בשביל לעסוק בו ובין אם זה בשביל להשתמש בחומר שלומדים על מנת לשלב אותו בעבודה שלהם.

הרעיון של קורס NLP הוא להעביר את החומר של התחום בצורה ברורה ופשוטה, כך שיהיה ניתן להשתמש בו בעולמות תוכן שונים, מתוך כוונה לנסות לשנות צורת חשיבה ובכך גם לשנות מאפיינים של עבודה.

קורס NLP נועד להדריך אנשים כיצד לעזור לכל מי שמגיע אליהם לבצע שינוי באופי החשיבה שלה באמצעות שימושים בשפה, בין אם זו שפה מילולית ובין אם זו שפה לא מילולית. כלומר, אם אנחנו למשל רוצים לעשות שינוי בחשיבה שלנו מול גורמים מסוימים, אנחנו צריכים לדעת כיצד להשתמש גם במילים, גם בהבעות גוף, מימקות וכדומה, בשביל לבטא את אותה צורת חשיבה חדשה שלנו.

כיצד בוחרים היכן ללמוד

ברמת העיקרון, אנחנו נבחר היכן ללמוד בקורס NLP ישראל, על פי דגשים מסוימים. למשל, אנחנו נבחר על פי איכות המרצים והניסיון שלהם בתחום, אנחנו נחפש כמובן מקום שמציע לנו מרצים ברמה הגבוהה ביותר שיש. כמו כן, אנחנו נבחר מקום שיש לו ניסיון רב בהעברת קורסים לקהלים שונים, כולל קהל מהסוג אליו אנחנו משתייכים, בין אם כאלה שמגיעים עם ניסיון מוקדם בעולם הטיפול ובין אם לאו.

כמובן שאנחנו נחפש מקום שמציע לנו סילבוס שהוא גם תיאורטי וגם מעשי, וכן אנחנו נחפש מקום שמציע לנו אפשרויות התקדמות שונות. צריך לומר, הכלים שהקורס מציע הם מאוד ייחודים ומאפשרים לנו להגיע לכל אחד, לתבנית החשיבה שלו, וכך אנחנו אמורים לעזור לו לבצע שינוי חשבתי דרך השפה, המילולית וזו שאיננה מילולית.