לאן הולכים עם תואר בתקשורת?

מוכרת לכם השאלה הזו? אל חשש. תואר בתקשורת לא חייב להיות מעיק אם אתם במהלך סיעור מוחות לאיזה תואר אתם רוצים ללכת. תואר בתקשורת יכול להניב לכם עתיד מעניין אם רק תדעו איך לנתב אותו לטובתכם.

אם אתם חולמים להיות שדרים ברדיו, לערוך תחקירים או לעבוד ביחסי ציבור, תואר בתקשורת הוא תחילת הדרך שלכם. הנה כמה דוגמאות לחיים מגניבים דרך תואר בתקשורת-

לאוהבי המסתורין

אם אתם אוהבים לדעת הכל, חוקרים כל דבר ושואלים מלא שאלות כדי לקבל את כל המידע שאתם צריכים, הרי שיש אפשרות שזה יכול לעבוד לטובתכם אם החלטתם ללכת על תואר ראשון בתקשורת. תוכניות כמו 'עובדה', 'פנים אמיתיות' ואפילו 'אבודים' של צופית גרנט יכולים להיות מקומות העבודה שלכם לאחר שסיימתם את התואר בתקשורת. תואר ראשון בתקשורת מלמד אתכם את רזי העולם המתוקשר ונותן לכם להבין אותו יותר מבפנים ואיך להציג אותו כלפי חוץ. המחקרים אותם תבצעו יכולים להיות בדיוק המחקרים אותם דמיינתם שתעשו כאשר ראיתם את תוכניות הטלוויזיה הללו.

לאוהבי הרפואה

אם אתם מתעניינים ברפואה אך לא מרגישים שאתם מסוגלים לעסוק ממש ברפואה, תואר ראשון בתקשורת יכול לתת לכם את המקום הזה בו תוכלו לעבוד מול עולם הרפואה ולקבל עוד פן לעבודה שלכם. תוכלו לעבוד ברדיו עם רופאים אשר מקיימים תוכניות רדיו בהן עולים מאזינים לדבר ומתייעצים, תוכלו לעבוד עם רופאים על מאמרים וראיונות ולמצוא אנשים מעניינים שלא הייתם פוגשים לעולם אם לא התואר הראשון שלכם בתקשורת. אם בחרתם בנישת הרפואה, ראיונות וליווי רופאים עשויים להיות הנישה המרתקת שלכם.

לאוהבי הפוליטיקה

תרצו או לא תרצו, פוליטיקה מאז ומתמיד הייתה נושא חם. לעתים שורר שקט אי שם בכנסת, אך רוב הזמן יש רעש, בלאגנים, ויכוחים ומלא סודות. כבוגרי תואר ראשון בתקשורת, תוכלו להתברג ללשכת שר או חבר כנסת, להתהלך במשכן הכנסת ולעבוד בתור יועץ או אפילו כתב. ישנם תפקידים רבים אותם תוכלו לבצע לאחר סיום התואר שלכם ובכך שהחומר עוד טרי בראשכם, הדבר יכול לעמוד לשירותכם כאשר תהיה לכם האפשרות לייעץ לחבר כנסת מה רצוי או לא רצוי שיגיד.

לאוהבי האקשן

אתם ודאי מכירים את עצמכם ויודעים להעיד אם אתם אנשים שחייבים לזוז כל היום ולהיות כל הזמן בעשייה או שאתם יותר נינוחים ואין לכם בעיה לשבת כל היום על יד שולחן ולעבוד מול המחשב. אם אתם אוהבים אקשן וחייבים שיהיה סביבכם עניין כל הזמן, תעסוקה בערוצי הספורט יכולה להיות התפקיד האידאלי עבורכם. תוכלו לעבוד בתור עורכי וידאו, מפיקים, תחקירנים ועוד. במקומות כאלה העבודה לעולם אינה נגמרת ותמיד אפשר לצפות שמשהו מפתיע יקרה.

בטח כבר הבנתם, תואר בתקשורת לא חייב להיות מעיק ולא חייב להיות מיותר. אם יש לכם חזון שאתם רוצים לטפח, לעסוק בתקשורת בצורה כזו או אחרת, לא תהיה לכם דרך להתחמק מכך, תואר ראשון בתקשורת זו התשובה שלכם.